Комар

Науковці завдяки комарам хочуть боротися з небезпечною хворобою – дослідження

Shutterstock

Комахи можуть допомогти людству

Британські науковці модифікували гени комарів Anopheles gambiae, завдяки чому комахи можуть стати вбивцями для збудника малярії. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Direct.

Anopheles gambiae вважається основним переносником малярії в Африці. Експерти змінили гени цього створіння таким чином, щоб вплинути на процес його травлення.

Дослідники прагнули до вироблення кишківником двох основних молекул, відомих як антимікробні пептиди. Останні призводять до змін метаболізму "протималярійних комарів", скорочення тривалості життя та погіршення здатності до передачі малярійного паразита.

Також під час експериментів учені розробили процес схрещування ГМО-комарів та диких комах, для чого було створено два штами. Перший передає антимікробні пептиди, а у другому міститься генний драйв, який збільшує ймовірність успадкування тих чи інших генів до 50%, на що не впливає відбір.

Перші тестування виявилися продуктивними, але фахівцям потрібно ще кілька років для проведення "польових" досліджень. Вони хочуть встановити, наскільки "оновлені" комарі ефективні в умовах, наближених до природних.

Раніше "Дивогляд" розповідав що в Атлантичному океані біла акула намалювала свій "автопортрет".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ