"Я хочу додому!": як впоратися з тугою за батьківщиною

Через повномасштабне російське вторгнення з України виїхали понад 9 млн громадян, багато з яких страждають через те, що покинули свої домівки

Туга за батьківщиною – серйозна та розповсюджена проблема, але навіть з нею можна боротися, щоб зберегти себе для побудови кращого майбутнього. Саме тому "Дивогляд" із посиланням на uahealth поділиться кількома порадами щодо цього питання.

Варіть борщ

Звісно, йдеться про умовний "борщ". Спробуйте робити те, що нагадує вам безтурботні часи вдома та повторюйте звичні ритуалі, які наповнять вас світлими спогадами та хоча б подумки повернуть до України.

Втім, якщо дуже хочеться, то чому насправді не приготувати борщ? Організуйте інтернаціональну вечерю, запросіть сусідів і пригостіть їх борщем. Спілкуйтеся з новими знайомими, розповідайте їм про батьківщину, щоб світ не забував про те, що відбувається.

Не звинувачуйте себе

Фахівці радять відмовлятися від думок, що можна було залишитися, а не виїжджати. Також вони нагадали, що під час війни рішення, яке забезпечує власну безпеку та родини, є правильним.

Проживайте емоції

"Спогади про дім, роботу, близьких, які залишились, або недільні ранки, які були у сімейній кав'ярні традиційними. Все це може викликати сум, тривогу, страх. Подивись у ту коробочку, дістань все звідти, а потім обережно починай складати нову. З самого початку"

Реагуйте на потреби

Так чи інакше, з часом з'являться нові потреби, на які треба реагувати та дозволяти собі їх задовольняти (звісно, якщо це можливо). Намагайтеся не відмовляти собі у приємності. 

Нові ритуали та сенси

Нові речі, які стануть для вас цінними, треба шукати там, де ви знаходитеся. Наприклад, займайтеся волонтерством або гуртуйтеся з однодумцями. Спробуйте пізнати ваше нове місце проживання чи приділити час новому спорту, книзі чи фільму.

Всі вищеперераховані поради вам не допомогли? – варто звернутися до фахівці. Якщо ви знаєте яка різниця між психологом, психіатром і психотерапевтом, та коли до них треба звертатися – читайте у нашому матеріалі.

До речі, нещодавно "Дивогляд" розповідав про те, що робити, якщо ви не відчуваєте ніяких емоцій під час війни.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше