Краса

Обираємо захист від сонця – коли і в якій кількості його використовувати

Shutterstock

Захист від сонця має бути засобом номер один при активному випромінюванні ультрафіолету. Важливо вміти обрати правильний засіб, який буде ефективним і не завдасть шкоди вашій шкірі 

Як правильно обрати SPF захист? Як часто і в якій кількості наносити його на обличчя? Відповіддю на ці запитання з вами ділиться "Дивогляд". 

SPF, або Sun Protex Factor перекладається, як сонцезахисний фактор, що захищає шкіру і блокує від потрапляння на неї ультрафіолетового випромінювання через різні фізичні (оксид цинку, діоксид титану) та хімічні частинки. Саме вони вступають в реакцію з випромінюванням ще до того, як воно проникає в шкіру.

Як обрати сонцезахисний крем?

  • Фізичні/мінеральні чи хімічні/синтетичні засоби

Фізичні (мінеральні) сонцезахисні засоби містять у собі оксид цинку і діоксид титану. Вони найкраще підходять для людей, що мають чутливу шкіру, а також шкіру з запаленнями.

Хімічні (синтетичні) засоби містять у своєму складі різноманітні синтетичні інгредієнти (оксибензон, октіноксат, октісалат та авобензон). Такі креми мають більш легку текстуру і підходять для людей, чия шкіра страждає від меланодермії та пігментації.

  • Крем "широкого спектру дії"

Лікарі-дерматологи радять обирати водостійкі креми. Як відомо, саме такі засоби захищають як від UVA, так і від UVB променів.

UVB-промені спричиняють появу сонячних опіків і мутацій в ДНК. Вони також можуть провокувати рак шкіри. UVA промені здебільшого руйнують зовнішній вигляд шкіри.

  • Фактор захисту від сонця (SPF)

Рівень SPF у сонцезахисному кремі свідчить про те, скільки ультрафіолетового випромінювання може відхилити засіб. Навесні, восени і взимку достатньо буде використати SPF 15, у той час, як влітку – не менше SPF 50, якщо ви постійно перебуваєте на сонці. Якщо ви збираєтеся на відпочинок у теплі регіони, варто взяти з собою ще й крем з SPF 100.

Оптимальним для літа буде SPF 30, який блокує близько 97% ультрафіолетових променів. Цей варіант чудово підійде тим, хто переважно знаходиться у приміщенні.

  • Крем, гель, лосьйон, мазь чи спрей?

Важливо обрати необхідну текстуру захисту, з якою вам буде комфортно. Крем підійде для сухої шкіри обличчя, а мазі для чутливої шкіри. Гель краще використовувати для зони декольте і шиї. Для дітей чудово підійде спрей.

  • Не обмежуйтеся одним лише сонцезахисним кремом

Думка про те, що SPF завжди захищатиме вас від сонця – хибна. За можливості варто ховатися в тінь, а також обирати одяг, який може закрити чутливі ділянки шкіри. Не нехтуйте влітку головними уборами, а також сонцезахисними окулярами.

Рекомендовано уникати сонця у період з 10:00 до 16:00.

Обличчя, крем
Обличчя, крем
Фото: Shutterstock

Як правильно наносити сонцезахисний крем?

Варто наносити SPF на шкіру не менше, ніж за 15 хв до виходу на вулицю. Таким чином шкіра вбере в себе крем і процес захисту від УФ-променів активується.

Не шкодуйте крему. У цьому питанні варто не зловживати, але й не шкодувати засобу. Нанесіть на обличчя і тіло таку кількість засобу, з якою вам буде комфортно.

Не забувайте оновлювати шар санскріну. Рекомендується наносити засіб від сонця кожні 2 години. Якщо ж ви перебували у воді, то варто нанести ще один шар захисту, одразу, як вийдете на сушу. Сонце особливо вражає мокрі ділянки шкіри.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як захистити свою шкіру від онкології через сонячні промені.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ