10 сніданків, про які треба забути назавжди

Сніданок вважається найважливішим прийомом їжі, а отже він має бути збалансованим і корисним. Варіацій сніданку існує багато, але не всі з них можна назвати здоровими.

"Дивогляд" ділиться з вами 10-ма стравами, які категорично заборонено вживати під час першого прийому їжі. Про них детальніше розповіла сертифікована нутриціологиня Анастасія Голобородько. 

Перш за все фахівчиня з харчування наголошує на тому, що сніданок повинен стати обов'язковим ранковим правилом, якого необхідно суворо дотримуватися.

Ваша ранкова тарілка має містити лише корисні продукти та раціонально розподілені білки (яйця, хумус), жири (авокадо, горіхи) та вуглеводи (крупи, або цільнозерновий хліб).

Разом із цим варто назавжди забути про наступні варіанти сніданку:

  • Солодкі пластівці та граноли
Сніданок
Сніданок
Фото: Shutterstock

Дуже просто висипати суміш пластівців у тарілку і залити їх молоком. Однак, в якості сніданку ця страва категорично не підходить. Перш за все, через високий вміст цукру.

  • Панкейки, вафлі та млинці
Млинці, оладки з яблуками
Млинці, оладки з яблуками
Фото: Shutterstock

Борошняні вироби також не найкращий варіант для першого прийому їжі. Вони насичують вас лише на короткий проміжок часу, а отже за годину-дві ви знову відчуватимете голод.

Разом із цим, така страва вийде дуже калорійною, оскільки смажеться на олії. 

  • Бутерброд з вершковим маслом

Цей варіант не можна назвати повноцінним сніданком, хоча база непогана, якщо використовувати хліб з цільнозернового борошна.

Додайте до свого тоста авокадо, сьомгу/форель, зелень або яйце.

  • Магазинна випічка
Випічка
Випічка
Фото: Shutterstock

Мафіни, круасани, булки та інші здобні продукти також не можна назвати здоровим повноцінним сніданком. Це поєднання цукру, борошна і рафінованих жирів лише спричинять погіршення вашого самопочуття. 

  • Фруктовий сік та фреші
Фреш
Фреш
Фото: Shutterstock

Фрукти містять у своєму складі природній цукор, але разом із цим – клітковину, яка необхідна нашому організму. Однак, при перетворенні продукту в сік цей важливий елемент втрачається і залишається один цукор. 

Якщо брати до уваги магазинний сік, то у цьому випадку ситуація ще гірша – білий цукор, різноманітні ароматизатори і концентрат точно не зроблять сніданок корисним.

  • Йогурти з наповнювачами
йогурт
йогурт
Фото: Shutterstock

Про вживання молочних продуктів в якості сніданку існує чимала кількість думок. Якщо сир можна вважати корисним варіантом, то йогурти з підсолоджувачами та наповнювачами одразу спричинять висипання на шкірі та проблеми з ШКТ.

  • Злакові та шоколадні батончики

Такий варіант сніданку прирівнюється до пластівців та граноли. Користі від нього нуль, а ось шкоди не перелічити.

  • Перероблене м'ясо
Ковбаса
Ковбаса
Фото: Shutterstock

З ранковим омлетом або яєчнею смакують сосиски або ковбаса, однак їх також не можна віднести до корисних, сповнених вітамінами продуктів.

  • Солодкі кава або чай
Лате карамель, карамельний лате
Лате карамель, карамельний лате
Фото: Shutterstock

Ранкова кава вважається обов'язковим ритуалом для багатьох. І в цьому немає нічого поганого, якщо це чиста чорна кава, без додавання сиропів або вершків. Те саме стосується й чаю.

  • Газовані напої
Напій, газована вода, дівчина
Напій, газована вода, дівчина
Фото: Shutterstock

Такий продукт не можна назвати здоровим у будь-якому випадку. Тому щодо його корисних властивостей нема що казати.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що медики назвали "суперпродукти", які зміцнюють імунітет.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше