Сріблясті хмари

В Аргентині у небі помітили рідкісний атмосферний феномен – фото

Gerd Baumgarten / YouTube

Явище може бути пов'язане з виверженням вулкана

В Аргентині у небі з'явилися сріблясті хмари, які здивували місцевих. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Space Weather.

Йдеться про рідкісне атмосферне явище, яке формується приблизно на висоті від 75 до 85 км над поверхнею. Тобто, ці сріблясті хмари є найвищим типом хмар, які можна спостерігати теплими літніми вечорами, якщо на відповідних висотах у мезосфері температура опускається до -120 градусів за Цельсієм.

Велика висота та розрідженість роблять так, що це явище спостерігається тільки під час заходу чи сходу Сонця, коли світило знаходиться за горизонтом і підсвічує хмари знизу.

На території південної півкулі наразі літо, а тому поява сріблястих хмар, на перший погляд, не має дивувати. Втім, це дивна подія, бо наразі цей феномен має концентруватися за південним полярним колом, але він був зафіксований на 51,6 градуса південної широти.

Несезонна поява може бути обумовлена виверженням вулкана поблизу острова Тонга. За словами вчених, тоді в атмосферу викинуло водяну пару та шлейф дрібних частинок попелу. Якщо вони досягли мезосфери, то могли викликати сріблясті хмари.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що вчені помітили чорну діру, що народжує зірки.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ