Земля та Місяць

Коли на Землі з'явилося перше життя і як воно існувало – учені

Shutterstock

Науковці провели ретельний аналіз та з'ясували невідому раніше інформацію

Учені постійно шукають відповіді на питання утворення нашої планети Земля та людства на ній. За величезну кількість років зібралося чимало теорій, які підтверджуються і водночас спростовуються фахівцями. "Дивогляд" із посиланням на Science Advances повідомляє, що фахівці розповіли про ще одну теорію виникнення життя на Землі, яка здебільшого є точною. 

Згідно з новою інформацією життя самозародилося у мілких озерах, які містили у собі суміш амінокислот, поліпептидів, нуклеотидів та інших речовин. Цей так званий первинний бульйон сприяв утворенню хімічної еволюції, яка у свою чергу спровокувала перехід вид неживих речовин до живих. 

Перше, на що звернули увагу фахівці – яким чином перші живі організми отримували енергію. Примітивні організми насичувалися Сонцем, а також геотермальними джерелами. За це відповідали білки. 

Саме цим мікроелементам й приділили увагу науковці. Вони проаналізували, як білки поводяться у поєднанні з металами, які найкраще виконують функцію переносника електронів. 

За результатами аналізу стало відомо, що усі білки мають спільні риси. Зокрема, їхні ядра майже не відрізнити одне від одного, незважаючи на те, що вони з'єднують абсолютно різні метали для різних організмів.

Таким чином, фахівці дійшли думки, що перше життя на Землі дійсно самозародилося, а для споживання енергії відбувалося поєднання білків з металами.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли розпочався відлік часу та чи дійде він до завершення.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ