Венера

Неможливе можливо: у хмарах Венери може існувати життя – учені

5 канал / Час. Підсумки тижня

Астрономи провели дослідження космосу

Питання існування інопланетного життя досліджується вже дуже багато років. Це стосується не лише Марса, але й інших планет. Зокрема, вчені висунули гіпотезу щодо життя на Венері. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на ScienceAlert.

Астрономи провели дослідження космосу, в ході якого виявили хімічний шлях, на початку якого лежить біологічне виробництво аміаку. 

У хмарах Венери містяться краплі сірчаної кислоти. У реакції з аміаком частина кислоти може перетворитися на солі, переходячи з рідкого стану в суспензію з таким pH, при якому можливе життя. Таким чином утворюється сприятливе для життя середовище.

"В результаті хмари не більш кислі, ніж деякі екстремальні земні середовища, в яких живе життя. Життя могло створювати своє власне середовище на Венері", – зазначають вчені.

Учені наголошують на тому, що в цих краплях сірчаної кислоти не може існувати життя, але за умови зміни середовища це стає цілком можливо. 

"Жодне відоме нам життя не могло вижити в краплях Венери. Але справа в тому, що, можливо, там є якесь життя, і воно видозмінює своє середовище, щоб зробити його придатним для існування", – говорить планетолог Сара Сігер з Массачусетського технологічного інституту (MIT).

Нагадуємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи знайшли новий тип планет, де вже за кілька років можуть виявити життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ