Xenopus laevis

Учені продемонстрували новий спосіб існування живих організмів без повітря

The Scientist

Життя без повітря неможливе. Але учені продовжують руйнувати усім відомі способи існування живих організмін та розробляють нові форми життя.

Фахівці з Університету Людвіга Максиміліана створили істоту, яка може жити без кисню. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Scientist.

Вчені поставили експеримент до якого залучили пуголовка жаби Xenopus laevis. Но його прикладі було створено симбіоз із водоростями, які забезпечують існування організму без повітря. 

Водорості були вирощені буквально всередині цього пуголовка, який весь цей час перебував в акваріумі. Коли рослини прижилися, то рівень кисню у воді було знижено до того моменту, поки мозок повністю не припинив функціонувати. 

Щойно орган відключився, на акваріум направили потік світла, завдяки якому водорості, що володіють ефектом фотосинтезу, почали виробляти кисень та постачали його до симбіозу. Таким чином організм повернувся до життя та продовжив повноцінно функціонувати. 

Фахівці ствержують, що продовжать розроблятий цей механізм, однак використовуватимуть його виключно у крайніх випадках. Зокрема, коли у людини спостерігатимуться серйозні проблеми з легенями, або якщо при інсульті буде обмежена подача кисню в мозок.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені відкрили новий метод боротьби з Альцгеймером.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше