Жувальна гумка

У ЄС заборонили харчову добавку, яка дуже популярна в Україні

Shutterstock

Цю добавку можна знайти у жувальних гумках, соусах, крабових паличках, тощо

В ЄС заборонили харчову добавку, яка дуже популярна в Україні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Medical Xpress.

Мова йде про барвник E171, який використовують у різних товарах для відбілення. У харчовій промисловості найчастіше його можна знайти у жувальних гумках, цукерках, соусах, крабових паличках, прикрасах для тортів, вершках для кави.

Окрім того, Е171 міститься у сонцезахисних кремах. За допомогою барвника відбілюють мило, папір, фарби. Добавка також використовується для виробництва ліків і косметики.

Відомо, що заборона у ЄС стосується використання Е171 лише у харчових продуктах.

Заборона набула чинності після того, як у травні 2021 року Європейське управління з безпеки харчових продуктів (EFSA) виключило E171 — діоксид титану (TiO₂) зі списку гарантовано безпечних добавок для вживання у їжу.

Хоча шкоду речовини не довели, регулятор заявив, що E171 потенційно може бути канцерогеном. Наразі неможливо визначити допустимий рівень вживання в їжу діоксиду титану, тому з превентивною метою його вирішили зовсім заборонити.

Відомо, що фармацевтичної промисловості, де Е171 використовується як консервант, це нововведення поки не торкнеться.

Читайте також: У Києві з магазинів терміново вилучають популярний енергетик, у якому знайшли отруйну речовину

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ