Хліб

Хліб в Україні може подорожчати на чверть, попри рекордний врожай пшениці – експерти

Shutterstock

Продукти стають дорожчими з кожним днем

Вже на кінець 2021 року вартість хліба в Україні може збільшитися на 5-25%. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "ГолосUA".

Експерти відзначають дві основні причини здорожчання хліба: зростання цін на сировину і борошно і подорожчання енергоносіїв. Однак, у той же час констатують, що цього року в Україні зібрали рекордний врожай пшениці і ячменю.

За словами глави Комітету економістів України Андрія Новака, до кінця року відбудеться підвищення загальної собівартості хлібобулочних виробів, через що виробники і продавці будуть змушені піднімати ціни кінцевим споживачам.

Фахівець пояснив, що ціна на хліб може зрости на чверть, бо у виробництві борошна і хлібобулочних виробів значну частину посідають енергоносії.

Здавалося б, рекордний врожай пшениці мав би посприяти зниженню цін. Однак дорога електроенергія і пальне нівелюють цей фактор.

Раніше Дивогляд розповідав, що в Україні до рекордного рівня зросли ціни  на гречку, а до кінця року цей продукт може подорожчати ще на 10-15%. Як не дивно, однією з причин цього є Росія.

Читайте також: Як приготувати вдома хліб із хрумкою скоринкою: секрети французького пекаря

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ