Продуктивна осінь: методи саморозвитку вдома – корисні поради

Настала осінь – час похолодання та повернення затишних вечорів під ковдрою і з теплим чаєм. У цей період все більше людей починають проводити час вдома, а тому ця пора року – чудова нагода для пізнання нових сфер чи освоєння навичок, про які ви давно мріяли.

Книжки

Можливо, ви вже кілька років поспіль хочете прочитати книгу, але постійно відкладаєте на потім? Якщо так, то осінь – гарний варіант, щоб надолужити згаяне.

Окрім цього, у цю пору року люди часто страждають від депресії. Тут ми писали про книжки, які покращують роботу мозку і допомагають боротися з цим станом.

Читайте також: Цукерберг назвав книжки, які варто прочитати кожному – перелік

Читати книжки
Читати книжки
Фото: Shutterstock

Курси

Протягом останнього десятиліття у мережі з'явилося повно онлайн-курсів, у тому числі абсолютно безкоштовних. Якщо ви давно хотіли отримати нові знання у сфері мистецтва, психології, фізики, математики, філософії, літературознавстві чи програмуванні – це чудовий варіант для початку.

Безумовно, у звичайному безкоштовному курсі навряд вдасться знайти дуже поглиблений матеріал, але завдяки ньому ви зможете ознайомитися з азами і зрозуміти, чи подобається вам обрана галузь.

Іноземні мови

У наш час знання іноземної мови стало вкрай важливою якістю як вдома, так і на роботі. Наприклад, підвищення цієї навички може бути корисним для:

  • Роботи, якщо ви спілкуєтеся з зарубіжними партнерами чи просто хочете запозичити та втілити якісь цікаві ідеї, котрі користуються попитом за кордоном.
  • Розваг, бо, не дивлячись на працю перекладачів, не весь контент наразі перекладено українською мовою. Наприклад, якщо ви вивчите англійську мову, то зможете одразу, не чекаючи перекладу, переглядати улюблені фільми чи серіали, грати та читати книжки.
  • Здоров'я, бо, згідно дослідженням, вивчення нової мови позитивно впливає на мозок.

Читайте також: Перевір себе: 10 англійських слів, які неможливо вимовити правильно одразу

Як можна вивчати іноземну мову вдома:

  • Найміть репетитора з яким можна зустрічатися як особисто, так і дистанційно (наприклад, через відеозв'язок), якщо ви хвилюєтеся за своє здоров'я та близьких
  • Запишіться на онлайн-курс. Якщо ви не зможете підлаштовуватися під розклад подібних занять, то можна самостійно знайти необхідні лекції на YouTube чи інших ресурсах.
  • Знайдіть необхідний для вашого рівня знання іноземної мови підручник.
Іноземні мови
Іноземні мови
Фото: Shutterstock

Спорт

Інтелектуальний розвиток – це чудово, але не забувайте піклуватися про свій фізичний стан. Осінню багато людей проводять вільний час виключно у ліжку чи на дивані, але це неправильно.

Справа у тому, що неактивний спосіб життя вкрай негативно впливає на здоров'я та може спровокувати різні захворювання. На щастя, існує багато способів, які дозволяють займатися спортом навіть у цю пору року:

  • Відвідування спортзалу
  • Фізичні вправи вдома
  • Заняття спортом на вулиці, але для цього треба особливо відповідально підбирати одяг, щоб не захворіти

Читайте також: Як займатися фітнесом під час карантину: поради експертів

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше