Чому пандемія COVID-19 позитивно вплинула на людство – топ-10 причин

Інколи нам здається, що коронавірус – суцільне зло, але навіть у цьому явищі можна виокремити позитивні характеристики.

Під час пандемії від небезпечного вірусу померло багато людей і було завдано величезну шкоди багатьом галузям економіки. Навряд хоча б хтось був готовий до подібних світових потрясінь.

Однак, саме ця криза може дозволити людству проаналізувати власні помилки, отримати корисний досвід та зрозуміти, що пандемія також виявилася повчальною. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NoonPost.

Ми почали цікавитися власним здоров'ям

COVID-19 суттєво змінив наше ставлення до власного організму. На це вплинули усілякі профілактичні заходи, спрямовані на фізичне, психічне та емоційне благополуччя.

Як мінімум, ми почали значно частіше мити руки, що безпосередньо впливає на гігієну, а також цікавитися здоровим харчуванням.

Миття рук
Миття рук
Фото: Shutterstock

Фінансування медицини

Мова йде про збільшення фінансування проблем охорони здоров'я, бо уряди багатьох країн зрозуміли, наскільки це важлива сфера.

Боротьба з іншими захворюваннями

Люди почали більше дотримуватися соціальної дистанції, яка скоротила розповсюдження як коронавірусу, так і інших захворювань.

Екологія

Забруднення повітря
Забруднення повітря
Фото: niehs.nih.gov

Під час пандемії фахівці помітили, що великі промислові міста покращили рівень забруднення повітря. Це обумовлено зменшенням кількості авто на дорогах і робочих годин на заводах.

За даними Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США, відбулося скорочення викидів у повітря на 20-30% у багатьох населених пунктах, а також покращився стан води у річках.

Читайте також: Учені знайшли взаємозв'язок між пандемією COVID-19 та змінами у кліматі

Сім'я, плани і роздуми

Відпочинок
Відпочинок
Фото: Shutterstock

Внаслідок введення усіляких обмежень, серед яких особливо увагу звернемо на комендантські години, ми почали більше проводити часу з рідними, а також будувати плани на майбутнє.

Завдяки подібним обмеженням час сповільнився і розширився. Саме у таких умовах ми отримали можливість для роздумів і сімейного тепла.

Зменшення ДТП і злочинності

Безумовно, у різних країнах можуть бути зовсім різні показники, але у цілому кількість ДТП і злочинів зменшилася. Втім, зросла частка домашнього насильства, що недивно, бо люди почали значно більше часу проводити вдома.

Програмування

Багато людей у цей час сконцентрувалися на полегшенні умов перебування вдома, у чому допомагають усілякі нові розробки, що створюють програмісти.

Зокрема, відзначимо появу віртуальних класів, робочих просторів і додатків, завдяки чому відбулося спрощення робочих, освітніх і медичних процесів.

Освіта

Онлайн-курс
Онлайн-курс
Фото: Shutterstock

COVID-19 становив загрозу для всієї системи освіти, шкіл та університетів, які закрили. Однак, навчальним закладам вдалося знайти спосіб частково впоратися із цією проблемою завдяки дистанційному навчанню.

Тут все просто – освіта стала дешевшою та доступнішою, бо відпала потреба у безпосередньому перебуванні у стінах навчальних закладів, у транспорті та інших сферах.

Розвиток певних сфер економіки

Під час пандемії змогли розвинутися компанії, що продають товари в онлайн. Також це стосується виробників відеоігор і настільних ігор.

Окрім розваг, відбулося зростання інвестицій і попиту на криптовалюту, а також карантинні обмеження позитивно вплинули на стан компаній, що займаються дистанційними освітніми послугами.

Читайте також: Шалений прибуток: як завдяки пандемії жінка заробила майже 2 млн грн на козах – подробиці

Солідарність

Вітання під час пандемії
Вітання під час пандемії
Фото: Shutterstock

Безумовно, навіть зараз є багато людей, які скептично та байдуже ставляться до карантинних обмежень, порад фахівців і так далі. Однак, пандемія змусила людство стати більш солідарним, бо саме зараз ми відповідальні один за одного.  

Багато людей почали виконувати усі профілактичні заходи, навіть якщо вони не завжди демонстрували свою однозначну ефективність, бо вони чудово розуміли, що на кону не лише їхнє життя.

Також "Дивогляд" повідомляв про те, яким буде життя після пандемії COVID-19.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше