Цукерберг назвав книжки, які варто прочитати кожному – перелік

Підприємець щомісяця виділяє час для читання двох книжок

Судячи з усього, за своє життя засновник компанії Facebook Марк Цукерберг прочитав велику кількість літератури, а тому він дав рекомендації щодо певних книжок. Про це повідомляє Most Recommended Books.

"Людина розумна. Історія людства від минулого до майбутнього", Юваль Ной Харарі

За думкою Цукерберга, ця книга – велика історична розповідь про цивілізацію, яку створювали люди протягом усього свого існування.

Книжка
Книжка
Фото: Shutterstock

Книгу написав доктор Юваль Ной Харарі, професор кафедри історії Єврейського університету в Єрусалимі. Він намагався у своїй праці влаштувати історичну розвідку, яка призвела до неочікуваних та сміливих припущень.

Читання не буде супроводжуватися нудною хронологію і "сухими" датами, замість чого ви буде рефлексувати разом з автором над історією нашого виду.

"Легко не буде. Як побудувати бізнес, коли питань більше, ніж відповідей", Бен Хоровіц

Автора книги дуже шанують в Кремнієвій долині за його досвід, котрим він ділиться з іншими людьми. Хоровіц об'єктивно підходить до аналізу різних проблем у сфері бізнесу.

Цукерберг стверджує, що ця книга є незаміннім помічником для кожного, хто планує створення великої компанії, яка буде під його керуванням.

Книжки
Книжки
Фото: Shutterstock

Письменник дає свої поради, котрі мають допомогти читачеві створити і розвити стартап. Книга зовсім не "суха", так як супроводжується гумором.

"Енергія та історія цивілізації", Вацлав Смил

Книга написана чесько-канадським вченим світового рівня. У своїй діяльності він зосереджений на темах охорони навколишнього середовища та енергетики.

У цій книзі Смил пояснить, як енергія впливала на людство протягом усього часу – від часів мисливців-збирачів до сучасних індивідів.

книги
книги
Фото: Depositphotos

"Початок нескінченності. Пояснення, які змінюють світ", Девід Дойч

Автор бажає осмислити "вічні питання" людства в науковому контексті. Дойч не намагається бути пророком подій світового прогресу, а лише дає пояснення того, до яких наслідків приведуть різноманітні події.

У книзі автор намагався довести те, що прогрес обумовлений лише нашими прагненнями знайти розумне пояснення будь-чого. Можливо, завдяки книзі читач зможе більш чітко зрозуміти саме поняття "прогрес".

Книжки
Книжки
Фото: Shutterstock

"Держава", Платон

Ця книга є однією з найвідоміших праць древньогрецького філософа. У ній він починає з визначення справедливості, яка є одним із понять етики.

Слідом за цим персонажі книги, серед яких читач зустріне Сократа та багатьох відомих діячів, починають розмірковувати про інші питання.

Вона написана більше 2 тис років тому, але її актуальність донині не втрачена. Якщо вас цікавлять теми природи людини, смерті, суспільства, держави і сенсу буття, то ця книга може підійти.

"Раціональний оптиміст", Метт Рідлі

За думкою автора, який є відомим науковим журналістом, ми можемо оптимістично дивитися у бік майбутнього людства. Не дивлячись на можливий регрес, ми нібито будем далі множитися і продовжувати свою культуру.

Книги, підручники
Книги, підручники
Фото: Depositphotos

Одна з основних ідей полягає в тому, що розум людства – єдиний, а не розірваний на величезну кількість окремих інтелектів. Рідлі стверджує, що ця специфічна особливість вироблена завдяки тому, що ми відкрили для себе обмін і спеціалізації.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про 3 найкращих додатки для читання у будь-яку хвилину.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше