Неандерталець

Учені знайшли молочний зуб неандертальця, який жив 43-41 тис років тому – фото

Shutterstock

Зуб не мав слідів карієсу чи гіпоплазії емалі, а також гарно зберіг коронку та ¼ частину кореня

Палеоантропологи знайшли в Ірані молочний зуб 6-річної неандертальської дитини, який чудово зберігся. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на PLoS One.

Cама Хейдар-Гуран із неандертальського музею разом з британськими, німецькими, іранськими, італійськими та французькими вченими досліджували скельне укриття Бава-Яван (Центральний Загрос, Іран). Там на глибині 2,5 м вони знайшли молочний зуб.

Радіовуглецевий аналіз показав, що дитина-неандерталець, якій належить це нижнє ліве молочне ікло, жила приблизно 43-41 тис років тому. Зуб дуже гарно зберіг коронку та ¼ частину кореня. Тут учені розповідали про гігієну зубів у неандертальців.

За словами експертів, зуб не мав слідів карієсу чи гіпоплазії емалі, але все ж таки поверхня виглядає дещо зношеною. Як стверджують науковці, древні люди населяли печери і скельні укриття від Грузії до Ірану в період, коли інші майже по всіх територіях сучасної Європи вже вимерли.

Палеоантропологи також припустили, що неандертальці зникли через конкуренцію за ресурси з Homo sapiens.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли свідчення можливого схрещення неандертальців і homo sapiens.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ