Які країни мають найбільше шансів пережити апокаліпсис – учені

Науковці провели дослідження багатьох місць на планеті Земля та дізналися, що деякі з них – найбільше придатні для виживання після глобального соціального колапсу, який може настати з багатьох причин.

Експерти стверджують, що крах цивілізації може бути обумовлений фінансовою кризою, наслідками кліматичної кризи, знищенням природи, ще більшою пандемією, ніж COVID-19, а також іншими факторами. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Для визначення стійкості країн до подібних колапсів учені врахували:

  • здатність вирощувати продовольство для своїх громадян
  • захист кордонів від небажаних масових міграцій
  • можливість підтримки електричної мережі та деяких виробничих можливостей
Люди в темряві
Люди в темряві
Фото: Shutterstock

Читайте також: Коли настане кінець світу: "Годинник судного дня" назвав імовірну дату

Острови у регіонах помірного клімату та переважно з низькою густиною населення опинилися на лідерських позиціях. Серед них Нова Зеландія, Ісландія, Велика Британія, Тасманія та Ірландія.

На думку дослідників, глобалізовані суспільства, які цінують економічну ефективність, підривають стійкість. Окрім цього, щоб виробляти продовольство та підтримувати інші життєво важливі сектори, є потреба у резервних потужностях.

Також експерти стверджують, що наукова література "малює" небезпечне майбутнє нашої цивілізації внаслідок руйнування навколишнього середовища, обмежених ресурсів і збільшення чисельності  населення.

На думку фахівців, у Нової Зеландії найкращий потенціал для виживання через:

  • геотермальну та гідроелектричну енергії
  • достатню кількість сільськогосподарських угідь
  • низьку густину населення
Апокаліпсис
Апокаліпсис
Фото: Shutterstock

Читайте також: 18 місяців темряви та масова смертність: який рік в історії людства був найжахливішим – історик

"В останні роки відбулися великі глобальні втрати продовольства, фінансова криза і пандемія, і нам пощастило, що все це не відбулося одночасно. Спостерігаючи за всіма цими подіями, я починаю все більше турбуватися, але при цьому я також сподіваюся, що ми якомога швидше зможемо зрозуміти, що стійкість важлива. Пандемія коронавірусу показала, що уряди можуть діяти швидко, коли це необхідно", – розповів дослідник з Інституту глобальної стійкості Аледо Джонс.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що перша пандемія коронавірусу трапилася 20 тис років тому.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше