Черепи

Перша пандемія коронавірусу трапилася 20 тис років тому – вчені

Shutterstock

Факт лиха підтвердили завдяки геному жителів Східної Азії

У науковці є дані, які доводять, що Східна Азія близько 20 тис років тому зіткнулася з епідемією коронавірусу. Інфекція значно вплинула на здоров'я людей, бо фахівці знайшли сліди генних мутацій. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The New York Times.

Учені дослідили ДНК тисяч людей з 26 різних популяцій по всій планеті Земля. Вони проаналізували комбінації генів, які мають вирішальне значення для коронавірусу, але не для інших видів патогенів.

У ході дослідження вони побачили, що геном мешканців Східної Азії має 42 домінантних генів. Це вказує на те, що жителі цієї території 20-25 тис років тому змогли адаптуватися до стародавнього коронавірусу.

Мутації тривали декілька століть. Цей факт здивував науковців, бо у стародавні часи мешканці Східної Азії жили не у щільних спільнотах, а у невеликих групах мисливців-збирачів.

Експерти дослідили гени населення цієї території у порівняння з представниками інших популяцій та не зафіксували ознак мутацій. У підсумку вони дійшли до висновку, що стародавній коронавірус наніс шкоду лише Східній Азії.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що за часи пандемії коронавірусу збільшився попит на канабіс.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ