Шокуючі теорії змов, які виявилися правдою

Інколи здається, що теорії змови – повне божевілля, яке не відповідає дійсності, але це не завжди так.

Цього разу ми розповімо про п'ять неймовірних історій, які виявилися правдою. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Жорстокі експерименти ЦРУ

Центральне розвідувальне управління (ЦРУ) має похмуру репутацію, що обумовлено багатьма причинами. Однією з них є проект MK-ULTRA, який проходив з 1953 по 1964 рік і передбачав понад 150 експериментів над людьми.

ЦРУ
ЦРУ
Фото: Shutterstock

Тоді фахівці займалися пошуками нових способів дискредитації людей, отримування інформації та інших форм "психічного контролю". Також вони хотіли знайти "ідеальний наркотик", завдяки якому можна було вивуджувати дані з полонених шпигунів.

Деякі експерименти суперечили законодавству та етичним принципам. Зокрема, інколи учасники проходили через:

  • занурювання в наркотичну кому на 88-денний термін
  • багаторазові удари електричним струмом
  • поміщення в темні камери
  • прослуховування одних і тих же фраз, записаних на плівку, від 16 до 20 годин щоденно протягом кількох тижнів

Точно важко сказати, які результати показали ці досліди, бо в 1973 році спеціально знищили більшість документів. Є чутки, що під час експериментів загинули дві людини та ще одну госпіталізували.

"Тютюнове лобі"

Куріння
Куріння
Фото: Shutterstock

Більшість сучасних учених стверджують, що куріння вкрай негативно впливає на здоров'я людей. Однак, протягом довгого часу виробники тютюну переконували споживачів, що це не так.

У рекламі, яка виходила з 1920-х по 1960-і роки, негативну звичку рекламували навіть діти. Більш того, люди в білих халатах стверджували, що певна марка сигарет навіть не провокує подразнення горла.

Читайте також: Поширені міфи про куріння, які вже спростували – на що варто звернути увагу

Це стало причиною появи теорії змови під назвою "Тютюнове лобі", яке, як показала історія, все ж таки існувало. У 2006 році в США закінчився семирічний судовий розгляд.

У підсумку дійшли до висновку, що виробники сигарет протягом півстоліття "брехали, спотворювали реальність і обманювали громадськість". Окрім цього, вони "перешкоджали дослідженням і знищували документи", які були пов'язані з негативним впливом куріння на здоров'я.

Уряд США таємно вивчав НЛО

Позаземні цивілізації
Позаземні цивілізації
Фото: Shutterstock

Припустимо, що ви багато разів читали у мережі якісь дивовижні історії про пошук прибульців, їхнє прибуття на Землю і так далі. Однак, цього разу ви можете справді здивуватися.

У 2017 році ЦРУ розмістило документи за минулі півстоліття, де були повідомлення про спостереження за НЛО. Зокрема, в архівах були два документа за назвою "Фото НЛО", але детальні текстові коментарі були відсутні.

У тому числі увагу привернула докладна доповідь за назвою "Свідоцтва НЛО. Ідентифіковані літаючі об'єкти", складена Національним комітетом по повітряним явищам (NICAP) у 1964 році. Її коментували поліцейські, астрономи, вчені та військові.

Також доповідь доповнили фотографіями та даними радарів. Мова йде про 575 випадків за 23-річний період. Будь-яка інформація про контакт з інопланетною цивілізацією відсутня.

Окрім цього, у період між 2007 і 2012 роками Пентагон виділив $22 млн для засекреченої "Розширеної програми ідентифікації аерокосмічної загрози" (AATIP). The New York Times писало, що вона була направлена на аналіз інформації про НЛО.

Цю програму ініціювали високопоставлені чиновники, які вважали, що прибульці насправді є. У підсумку дослідження виявилося безрезультатним, а тому, за офіційною версією, програму закрили.

Читайте також: Ексдиректор Нацрозвідки США розповів про спостереження за НЛО, які "складно пояснити"

Штучні захворювання

"Дослідження Таскігі"
"Дослідження Таскігі"
Фото: National Archives Atlanta, GA (U.S. government)

На думку шанувальників теорій змов, існують ліки від невиліковних захворювань, але вони нібито знаходяться в обмеженому доступі. Підтвердження ця думка знайшла у невеликому "Дослідженні Таскігі", котре почали в 1932 році.

Вчені хотіли побачити прогресування сифілісу, якщо його не лікувати. До цього експерименту залучили 600 бідних темношкірих селян з штату Алабама. У 399 серед них був діагностований сифіліс, а ось 201 були здорові.

Кожен із учасників дослідження мав отримати безкоштовну медичну допомогу, харчування та оплату похорону в разі смерті. Через 15 років, у 1947 році, вчені зрозуміли, що сифіліс можна лікувати пеніциліном. Однак, вони вирішили не застосовувати його на хворих і продовжили свої спостереження.

Чиновники стверджували, що експеримент не може бути завершено до моменту, поки всі учасники "не помруть і не будуть розкриті". У підсумку експеримент продовжувався протягом 25 років.

За цей час більшість людей померли: з 399 чоловіків 28 померли від сифілісу, 100 – від пов'язаних із цією хворобою ускладнень, 40 чоловік заразили своїх жінок, у 19 з них народилися діти з вродженою хворобою.

Дослідження було зупинене лише в 1972 році, коли про нього дізналася широка громадськість, що спровокувало розслідування і судові розгляди. Наразі це дослідження визнано "найдовшим нетерапевтичним експериментом на людях в історії медицини".

На думку останнього керівника експерименту, вони не порушили будь-яких моральних принципів. У підсумку люди, що змогли вижити, та їх нащадки отримали від американської влади $9 млн у якості компенсації.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що експерти розповіли, чому людство не знайшло НЛО.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше