водка,  алкоголь

Учені розповіли, яка дієта допоможе подолати алкогольну залежність – дослідження

Shutterstock

У деяких учасників тяга до алкоголю різко зменшилась вже за кілька днів від початку експерименту

Учені з американського Національного інституту здоров'я провели дослідження в результаті якого визначили, дотримання якої дієти зменшує у людини потяг до алкоголю. Результати було опубліковано в журналі Science Advances. Про це повідомляє "Дивогляд". 

Так, вони висунули твердження, що скорочення вуглеводів у раціоні на користь корисних жирів значно зменшує тягу людини до алкогольних напоїв, тим самим позбавляючи її від залежності. Таке розподілення органічних речовин характерно для кетогенної дієти, у якій 80% денного калоражу становлять жири, 15% – білки, а 5% – вуглеводи. 

До цієї думки вчені пришли в результаті проведення дослідження, у якому взяли участь 33 особи, що страждали від алкогольної залежності. Їх поділили на 2 групи. До першої увійшло 19 осіб, які протягом трьох тижнів дотримувалися кето-дієти. Решта, у складі 14 осіб, склали другу групу та дотримувалися стандартної американської дієти. Половину їхнього денного калоражу забирали вуглеводи, 35% припадало на жири, а 15% на білки.

Результати показали, що представники, які дотримувалися кето-дієти, помітили у себе меншу тягу до алкоголю, на відміну від тих, хто дотримувався типової американської дієти.

Більш того, у деяких учасників бажання випити різко зменшилося вже за кілька днів від початку експерименту.

Вчені зазначають, що саме скорочення споживання вуглеводів призвело до таких результатів.

"Вуглеводи – це глюкоза. Коли у вас немає глюкози, організм починає віддавати перевагу зовсім іншому виробленню енергії", – пояснює одна з авторів дослідження Нора Волкова.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що учені визначили, які професії змушують людей більше пити

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ