Музика

Учені з'ясували, чому людський мозок любить музику

Shutterstock

Для дослідження було використано неінвазивну стимуляцію мозку

Група канадських учених з Університету МакГілл провела дослідження, у якому з'ясовувала, чому людський мозок любить музику. Як повідомляє "Дивогляд", результати дослідження було опубліковано у журналі JNeurosci
 
За допомогою магнітної візуалізації учені з'ясували, що музика активізує в мозку людини той самий центр винагороди, що й алкоголь і наркотики. Таким чином, зв'язок між цією та слуховою областями органу і є причиною того, що людині подобається слухати музику. 
 
Для визначення ролі цих шляхів збудження учені вирішили вдатися до неінвазивної стимуляції мозку.

Для цього експерименту вони залучили групу шанувальників поп-музики. Протягом дня її члени слухали цілий ряд пісень, а дослідники, за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії, вимірювали їх мозкову активність.

В результаті вони дійшли до думки, що збудження шляху винагороди людини перед прослуховуванням музики збільшувало задоволення, яке відчували учасники під час нього.

Таку реакцію вчені пов'язують зі змінами активності у прилеглому ядрі, яке є ключовою областю шляху.

Крім того, фахівці виявили, що учасники з найбільшою різницею у задоволенні показали найбільшу різницю в синхронній активності між двома областями.

Варто зазначити, що нейровізуалізаційні дослідження лише показують подібність між стимулами, але не доводять, що один викликає інший.

"Ці результати показують, що взаємодія саме між слуховими областями і областями винагороди викликає задоволення, яке ми відчуваємо, слухаючи музику", – підсумували автори дослідження.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що швидкість споживання їжі впливає на тривалість нашого життя.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело! 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ