Венера

Сонячний зонд NASA Parker зробив перше фото Венери під час близького прольоту

Shutterstock

Йому вдалося зафіксувати нагір'я планети

Сонячний зонд NASA Parker Solar Probe зробив вражаючий знімок Венери під час її обльоту. Про це повідомляється на офіційному сайті NASA.

Під час обльоту Венери, апарат наблизився до планети і тим самим допоміг розгледіти її нові особливості. 

"Можливості інструмента в ближньому інфрачервоному діапазоні (NIR) були недооцінені. Вони раптово дозволили виявити особливості поверхні планети", – говорить планетарний астрофізик з Каліфорнійського університету Стівен Кейн.

Відтепер на знімку можна добре розгледіти темну пляму, яка є найбільшою з трьох пагорбів або "материків" Венери під назвою Земля Афродіти.

Неможливо не помітити й яскравий диск по краю планети – нічне світіння атмосфери, що виникає під час рекомбінації атомів кисню у молекули, що відбувається високо в атмосфері на темній стороні. Воно викликається комбінацією частинок космічного пилу, космічних променів і частинок матеріалу космічного корабля. Проте фахівці ще сперечаються, з приводу причин утворення структури смуг на фото.

Також астрофізик дослідив, що на знімку спостерігаються зміни температури на поверхні планети, які коливаються  в залежності від висоти над рівнем моря.

Незважаючи на те, що апарат зосереджений на моніторингу Сонця, Венера також відіграватиме чималу роль в цій місії.

Таким чином, протягом свого семирічного завдання космічний корабель пролетить повз Венеру сім разів, використовуючи гравітацію планети, щоб міняти свою орбіту.

Раніше "Дивогляд" повідомляв, що ровер Perseverance записав звуки вітру на Марсі.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ