Планети

Вчені знайшли унікальну планетну систему зі справжнім гігантом – фото

Shutterstock

Її вік становить близько 4 млрд років

Фахівці  знайшли унікальну планетну систему, до якої увійшли велика газова планета, зірка К-класу і білий карлик. Про це повідомили в Phys.org.

Для виявлення системи TOI-1259 міжнародна команда астрономів використала космічний телескоп TESS. Нашу планету і знахідку віддаляють 385 світлових років.

Спеціалісти проводять дослідження близько 200 тисяч найяскравіших зірок, що біля Сонця, щоб віднайти транзитні екзопланети. Станом на сьогодні вони знайшли понад 2450 кандидатів на це найменування, серед яких підтвердили 91.

Група астрономів з Університету штату Огайо в Коламбусі (США), яку очолив Девід В. Мартін, виявила транзитний сигнал від зірки TOI-1259A – зірки К-класу. В публікації експертів стверджується, що зірка має радіус, що становить 0,71 радіуса Сонця, а також на 25% менш масивна, ніж наша зірка.

Незвична планетарна система
Незвична планетарна система
Фото: NASA

Екзопланету TOI-1259ab за розміром порівнюють з Юпітером, проте в масі вона більша на 56%. Знайдена система незвичана також завдяки білому карлику TOI-1259b, радіус якого становить 0,013 радіуса Сонця, а маса – близько 0,56 маси Сонця.

Астрономи вважають, що цій системі приблизно 4,08 млрд років. Також вони зазначають, що білий карлик міг вплинути на те, як формувалася та еволюціонувала ця планета.

Нагадаємо, що астрономи знайшли найбільш древню планету у Всесвіті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ