Релігія

Як релігійність людини впливає на розвиток серцево-судинних захворювань – дослідження

Shutterstock

Неочікувані дані, що вражають

Учені з Гарвардського, Оксфордського університетів та з Департаменту медицини США дізналися, як релігійність людини впливає на ризик розвитку серцево-судинних захворювань. Про це пише Scientific Reports.

Для дослідження експерти проаналізували зв'язок між рівнем білка в плазмі й серцево-судинними хворобами. Відомо, що рівень концентрації білка в крові є біомаркером відповідних проблем зі здоров'ям. Саме тому група людей з високими концентраціями цього білка - завжди в полі зору медичних працівників. 

За даними попередніх досліджень, психосоціальний стрес – важливий фактор, тісно пов'язаний з ризиком розвитку серцево-судинних захворювань. Відтак, науковці вирішили зрозуміти, який з цих факторів сприяє початку хвороби. 

Учені оцінили вплив релігійності людини на рівні зв'язку  білка і серцево-судинних захворювань серед мешканців Південної Азії, які проживають у США. Всього у дослідженні взяли участь 100 людей, з яких 50 учасників мали серцево-судинні захворювання, а ще 50 осіб були з контрольної групи. Дані про людей взяли з окремого медичного дослідження MASALA. Зразки плазми крові аналізували на експресію 1305 білків.

Внаслідок цього науковці виявили, що релігійність людини здатна сильно впливати на концентрацію білка, що провокує розвиток ССЗ. На думку вчених, це може відбуватися через "релігійний" стрес. 

Наприклад, деякі духовні люди тривожні через ймовірне покарання Бога за щось. Відтак, сама релігійна боротьба може бути стресом та спричиняти проблеми з серцем. 

Раніше учені назвали один продукт, що захищає від раку та серцево-судинних захворювань. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ