Лікарі

Ультрафіолетове випромінювання спричиняє рак очей – дослідження

Shutterstock

Ультрафіолет однаково негативно впливає не тільки на шкіру, а на очі

Британські дослідники виявили, що може стати причиною утворення рідкісного типу рака ока – кон'юнктивальної меланоми. Роботу вчені виклали у журналі Nature Communications.

Для вивчення генетичного складу меланоми кон'юнктиви вчені використали метод секвенування (дослідження ДНК - ред.) цілого геному. Відтак вони виявили генетичні зміни, схожі на ті, які утворюються у меланомі шкіри після ультрафіолетового випромінювання. Зокрема, мутації відбуваються в генах BRAF та RAS.

Висновки також доповнені ще одним дослідженням, що демонструє, як інший  рідкісний тип меланоми ока, розвинений в райдужній оболонці, теж може бути спричинений УФ-випромінюванням.

Обидва дослідження свідчать про те, що люди з певними формами раку очей можуть застосовувати лікування проти меланоми шкіри. Однак учені ще мають довести користь препарату для пацієнтів з подібними мутаціями.

"Наша робота показує важливість заглиблення в основну біологію рідкісних видів раку, яка може визначити нові спеціальні шляхи лікування для людей. У цьому випадку ми виявили мутації рідкісного типу раку очей, на які можна націлити препарати для лікування раку шкіри", – розповів провідний автор дослідження Річард Маре.

Цим дослідженням науковці хотіли наголосити: людям важливо захищати не лише шкіру, а й очі від УФ-випромінювання. 

Раніше лікарі назвали новий неочевидний симптом раку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ