Пити алкоголь

Учені розповіли, які алкогольні напої підвищують рівень смертності

Shutterstock

Крім цього, ці напої провокують розвиток проблем із серцем та цироз печінки

Науковці з Великої Британії дізналися, який алкоголь становить небезпеку для життя та призводить до проблем зі здоров'ям. Про це пише BMC.

Учені з Університету Глазго використали дані понад 309 тисяч осіб, які регулярно вживають алкоголь. Мета дослідження полягала у тому, аби дізнатися, як різні алкогольні звички впливають на ризик смертності, травм, а також виникнення серцево-судинних захворювань і цирозу печінки.

Зокрема, науковці виявили, що любителі міцних напоїв мають вищий ризик смертності та розвитку всіх патологій на відміну від тих, хто обмежується вином. 

Відтак регулярне вживання горілки або віскі підвищує ризик смерті на 25%, виникнення серцево-судинних захворювань – на 31%, а цирозу печінки – на 48%. Аналогічна ситуація й з шанувальниками пива та сидру. 

Також науковці підтвердили тезу щодо шкоди алкоголю для організму без їжі. Зокрема, люди, які нехтували закусками, на 10% частіше мали проблеми зі здоров'ям. Дослідження показало також, що пити часто і потроху краще, ніж вживати відразу багато алкоголю.

Доведено також і те, що любителі напитись часто мали найвищу ймовірність розвитку цирозу печінки. 

Раніше стало відомо, яка кількість алкоголю провокує виникнення раку. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ