5 ефективних порад, як правильно пити алкоголь у новорічну ніч, аби не завдати шкоди здоров'ю

Звичайно, найпростіший варіант – не пити взагалі, але якщо вже дуже хочеться провести 2020 рік, варто дослухатися до кількох порад.

"Дивогляд" зібрав основні секрети, що допоможуть вам "вижити" після святкового застілля та не зустріти 2021 рік у лікарні. 

Не додавайте сік 

Лікарі радять утриматися від змішування віскі з колою та соку з горілкою. Це пов'язано з високим вмістом цукру у соку та вуглеводів в алкогольних напоях. Симбіоз цих двох речовин створює завелике навантаження на підшлункову залозу. 

Якщо ви з'їли щось жирне (м'ясо, сало чи бутерброди з ікрою), а потім запили це подібним алкогольним коктейлем, то ймовірність проблем з підшлунковою значно зростає. 

Коктейль
Коктейль
Фото: Shutterstock

Таймінг вживання алкоголю 

Якщо протягом короткого часу ви випили 100 грамів міцного алкоголю, зробіть перерву на 30-40 хвилин. За словами лікарів, за цей час спиртне засвоїться в організмі, а мозок не сягне свого піку сп'яніння. 

Новорічне застілля
Новорічне застілля
Фото: Shutterstock

Не змішувати, не знижувати

Звичайно, ви чули про це правило, однак краще ще раз нагадати, ніж потім страждати від інтоксикації. 

Якщо ви змішаєте горілку з вином або після віскі вип'єте легкий коктейль, готуйтеся першими піти з вечірки. Категорично заборонено змішувати винні спиртні напої (вино, шампанське, коньяк) із зерновими (пиво, віскі, джин, горілка). Також не можна змішувати білі та червоні вина. 

Корпоратив
Корпоратив
Фото: Shutterstock

Не забувайте про їжу

Зверніть вашу увагу та кисломолочні продукти, овочі, а також продукти з високим вмістом вітамінів В1 та В6 – яловичину, зелень, рибу, яйця, картоплю та бобові. 

Новорічний стіл
Новорічний стіл
Фото: Shutterstock

Розрахуйте оптимальну кількість алкоголю 

Не намагайтеся випити стільки ж, скільки ваш друг, важчий на 20 кг. Пам'ятайте про вагові категорії та вплив алкоголю на людей з різною масою. 

Загалом, безпечної дози спиртного нема, однак є смертельна доза для людини, вага якої 65 кг – 1,2 літра горілки. Краще не намагайтеся перевірити, чи дійсно це так. 

Дівчина з шампанським
Дівчина з шампанським
Фото: Shutterstock

Нагадаємо, Дивогляд зібрав 5 рецептів новорічних коктейлів, які легко приготувати в домашніх умовах. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше