Сім'я

Як близькість між батьками та дітьми впливає на їхні стосунки у дорослому житті: 4 можливих сценарії

Shutterstock

Важливо відкинути руйнівні моделі взаємодії

Дитинство та взаємини з батьками у дитинстві впливають на стосунки людини у дорослому житті. Психологи виокремили чотири типи прив'язаності, що показують важливу роль дитинства у формуванні здорового уявлення про стосунки. Про це пише 4mamas.

Надійна 

Надійний тип – найкращий з усіх, що допомагає підтримувати емоційний контакт дитини з батьками та налагоджувати вже дорослій дитині власні стосунки у майбутньому. Зокрема, такі типи взаємин формують у дитини здорове уявлення про любов та турботу, а також повагу до партнера та готовність йти на компроміси. 

Тривожна

У такому типі взаємин між батьками та дітьми зазвичай не було тісного емоційного зв'язку. Дорослі могли підсвідомо навіть відштовхувати малюка. У майбутньому така поведінка батьків може виховати у дитині звичку приховувати власні почуття та уникати близьких стосунків. Зазвичай такі особистості тримають партнера на відстані та почуваються самотніми. 

Нестабільна

Даний тип прив'язаності виникає у дітей, які зростали у суворій родині та не відчували себе у безпеці. Вже у дорослому віці такі партнери можуть поводитися доволі суперечливо. Зокрема, вони прагнутимуть знайти своє кохання, однак після початку стосунків можуть раптово їх розірвати без причини. 

Амбівалентна 

Такий тип взаємин характерний для батьків, які не можуть дійти одностайності у вихованні дітей: один щось забороняє, а інший це ж дозволяє. Діти у таких родинах не можуть визначатися, як їм поводитися та заслужити любов обох батьків. У дорослому віці такі люди зазвичай мають низьку самооцінку, а у стосунках залежать від партнера і постійно потребують підтвердження його почуттів. 

Раніше психологи виокремили 7 спільних рис у батьків, чиї діти досягають успіху в дорослому віці.  

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ