Б'є – отже, любить: як розпізнати токсичного партнера у стосунках

З року в рік статистика токсичних та насильницьких стосунків між парою тільки зростає. Це пов'язано одразу з кількома психологічними факторами, що спонукають людину обирати аб'юзера у відносинах

До Міжнародного дня ненасильства Дивогляд зібрав головні ознаки типового токсичного партнера, який вдало може їх приховувати. Головне – вчасно звернути на них увагу та розірвати будь-яке спілкування із аб'юзером. До речі, часто у токсичності звинувачують чоловіків, однак варто зазначити, що ситуація може бути протилежною. Жертви та аб'юзери не мають статевих приналежностей, тому кожен може опинитися на тому чи іншому місці у стосунках. 

Поспіх у стосунках 

Це стосується кожного з етапів: секс, співмешкання, весілля, вагітність і т.д. Зазвичай іншого партнера це бентежить. Однак аб'юзер використовує маніпуляцію як елемент тиску на свою жертву. Якщо ви відмовляєтеся щось робити, він може почати глузувати ("Ой, ти такий/така боягуз/-ка) або ображатися ("Невже ти мене не кохаєш?"). 

Різкі перепади настрою

Безумовно, у всіх трапляються погані дні. Проте якщо ваш партнер – це справжній американський атракціон з різкими поворотами, за кожним з яких ховаються кпини, крики та образи, а потім – пристрасні поцілунки та ніжність, вам варто розповісти про це коханій людині. Можливо, тут є місце не токсичності, а проблемам зі здоров'ям. Однак якщо партнер не сприймає ваші зауваження та сміється з них, то перед вами може стояти справжній аб'юзер. 

Стосунки
Стосунки
Фото: Shutterstock

Відсутність щирості 

Домашні тирани – чудові актори. Вони можуть вміло грати турботливих партнерів, а потім швидко перетворюватися на монстрів. Слухайте вашу інтуїцію та зауваження рідних та друзів. Сім'я ніколи не бажатиме вам поганого, тому варто до них дослухатися. 

Постійні ультиматуми 

Аб'юзер змушує свою жертву обирати з-поміж дійсно важливих для неї речей. Цим ультиматумом тиран хоче дізнатися, наскільки міцними є ваші почуття до партнера та наскільки вплив аб'юзера є сильним на вас. Слідкуйте за тим, як токсичний партнер реагує на відмови. Якщо зазвичай це агресія або образа, то ймовірність перебування у в аб'юзивних стосунках дуже висока. 

Стосунки
Стосунки
Фото: Shutterstock

Прагнення змінити вас

Токсичний партнер шукає ляльку, яку зможе змінити під свій смак. Це не завжди помітно на початку стосунків, проте згодом впадає в очі. Людина повинна облишити такі відносини. Насамперед, аб'юзери хочуть змінити ваші фізичні дані, рідше – характер та звички. 

Жорсткий контроль 

Контроль – не є нормою, коли він зачіпає ваші особисті межі. Якщо партнер постійно просить надсилати вашу локацію, робити фотки, аби пересвідчитися, що ви вдома, володіє вашими паролями від гаджетів – ви у токсичних стосунках. Спробуйте поговорити із партнером та розмежувати ваш приватний простір. Однак якщо після однієї розмови тотальний контроль продовжується, краще одразу говорити "до побачення". 

Стосунки
Стосунки
Фото: Shutterstock

Раніше найстаріше подружжя світу поділилося секретом щасливого шлюбу. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше