Ресторан

Смакова чутливість залежить від політичних переконань – дослідження

24tv.ua

Люди, які мають високу смакову чутливість, частіше мають консервативні погляди

Науковці з Корнельського інституту провели дослідження, в якому виявили взаємозв'язок між політичними уподобаннями та смаковою чутливістю. Про це йдеться у журналі Journal of Personality and Social Psychology.

За даними матеріалу, смакова чутливість, що представлена у високій щільності грибоподібних сосочків язика, корелює з консервативними поглядами.

Дослідники розпитали 20 добровольців щодо їхніх політичних переконань. Згодом на їхні язики поклали смакові смужки, що містили 6-пропілтіоурацил. Учасники експерименту мали дати оцінку за двома 100-бальними шкалами. 

Як виявилося, люди, що зазначили найвищий ступінь гіркоти смужки, мали високу чутливість смакових рецепторів. Такі особи виявилися носіями консервативних політичних і соціокультурних поглядів.

Згодом експеримент провели з іншим стимулятором, що також довів взаємозв'язок політичних поглядів із смаковою чутливістю. 

Також учені зазначили, що люди з високою чутливістю мали консервативні погляди на сексуальність, ЛГБТ, аборти тощо. Однак варто зауважити, що демографічна й ідеологічна вибірка була досить невелика.

Раніше учені назвали неочевидну причину передчасної смерті.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ