Зайва вага

До 2050 року половина населення світу страждатиме від зайвої ваги – дослідження

Shutterstock

Водночас понад 500 млн продовжуватимуть страждати від недоїдання

Німецькі учені попереджають щодо кризи у сфері охорони здоров'я та зазначають, що до середини століття світовий попит на їжу зросте на 50% та перевищить можливості Землі підтримувати природу. Про це пише Daily Mirror. 

Аналітики проаналізували період з 1965 року до 2100 року, щоби спрогнозувати, як попит на продукти реагуватиме на різні фактори, зокрема, приріст населення, старіння, збільшення маси тіла, зниження фізичної активності та збільшення харчових відходів. 

 

Учені виявили, що з 1965 року збільшилося вживання м'ясних продуктів з високим вмістом білка та цукру, жирів та продуктів тваринного походження. Крім цього, люди почали економити на овочах та рослинних продуктах. У 2010 році 29% населення світу вже мали зайву вагу, а 9% страждали від ожиріння. Нині цифри зростають у більшій частині світу, зазначають американські дослідники. 

За словами науковців Потсдамського університету, до 2050 року 16% світового населення страждатимуть від ожиріння, а 45% матимуть зайву вагу. Водночас дослідження показало, що близько 500 млн людей продовжуватимуть недоїдати до середини століття через нерівність можливостей. 

"У світі достатньо їжі, проте найбідніші люди на нашій планеті просто не мають прибутків, щоби купувати її. А в заможних країнах люди не відчувають економічних та екологічних наслідків марнотратства", – зазначають науковці. 

Раніше учені назвали один продукт, що захищає від раку та серцево-судинних захворювань. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ