Станція "Академік Вернадський"

Українські полярники показали домівку пінгвінів на величезній висоті – відео

flickr.com

"Біолог, що рахував птахів, спускався звідти понад пів години"

Учасниками антарктичної експедиції було зафіксовано, що пінгвіни гніздяться на висоті 295 метрів над морем. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний центр України.

"Знаєте, чим особливий цей субантарктичний пінгвін? Він зі своєю парою облаштував гніздо на висоті… майже 300 метрів над рівнем моря. Для розуміння, як це високо: біолог 28-ї української експедиції Вадим Ткаченко, що рахував птахів, спускався звідти понад пів години", – поділилися вчені.

Дослідник на мисі Туксен на півострові Київ, недалеко від острова Галіндез з українською станцією "Академік Вернадський", знайшов пінгвіна, який заліз на значну висоту разом зі своїм пташеням. До цього найвищим місцем, де фіксували гніздування, були скелі висотою 180 метрів на островах Бут та Ховгард.

У центрі розповіли, що пінгвіни, які живуть в субантарктиці, віддають перевагу гніздуванню на висотах, оскільки там менше ризику бути засипаними снігом, що збільшує шанси на виживання їхнього потомства. Однак, причини, чому деякі з цих птахів вибирають для цього ще вищі місця, залишаються незрозумілими для науковців.

Одне з припущень полягає в тому, що на початку періоду гніздування знайти місця без снігу буває складно, тому пінгвіни шукають вищі точки, де сніг тане швидше. Інша гіпотеза говорить про те, що пінгвінам може подобатися краєвид на Антарктиду, який відкривається з таких місць.

У центрі також зазначили, що українські дослідники уважно спостерігають за тим, як змінюється ареал проживання і розмноження антарктичних птахів, враховуючи зміни клімату.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники вперше зустріли одного з найбільших китів у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ