"Океанські кішки" теж люблять гратися з лазерними указками – відео та дослідження

Вчені знайшли у світовому океані незвичайних мешканців, які, як і домашні коти, активно реагують на лазерні указки

Під час дослідження, проведеного фахівцями з Національного інституту океанічних і атмосферних досліджень (NIWA), помічено, що синя тріска з новозеландських бухт Мальборо виявляє несподівану активність при зустрічі з лазером. Науковці зауважили, що ці риби поводяться як кішки, ганяючись за лазерним променем. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLScience.

Відкриття ускладнило дослідження через бажання тварин розважатися

Член команди, експертка з морської екології Шарлотта Боді, поділилася, що під час спроби підрахунку і вимірювання синіх трісок команда помітила їх незвичайну зацікавленість лазерами. Подібні спостереження були новими для дослідників, адже раніше така поведінка не фіксувалася.

Вчені припустили, що цей випадок може бути першим документованим прикладом такої поведінки в Новій Зеландії, але відомо, що подібні випадки спостерігалися серед губанів у Великобританії.

Дослідницька група відзначила, що хоча ця витівка синьої тріски і була милою, вона ускладнила проведення експерименту. Спроби точного вимірювання розмірів і кількості риб стикалися з труднощами, адже "кошенята" постійно збивалися в купу і слідували за лазером.

За словами іншого автора дослідження, морського еколога Брук Медден, команді було складно підрахувати кількість риб через їх рухливість. Проте, з іншого боку, завдяки "котячій" поведінці, риби наближалися до лазерів, що дозволяло детальніше їх вивчати.

Синя тріска, великий вид риб, може досягати ваги 3 кг та до 60 см в довжину. Ці риби здатні змінювати стать з жіночої на чоловічу. Дослідження було спрямоване на вивчення їх середовища життя та особливостей.

Експертка Боді зазначила, що блакитна тріска має великі бічні очі, які можуть обертатися незалежно одне від одного, що забезпечує їм майже повне оглядове поле. Наразі вчені не можуть точно сказати, чому ці риби так зацікавлені лазерними указками, але сподіваються з'ясувати це незабаром.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українські полярники вперше зустріли одного з найбільших китів у світі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше