Жінка та кішка

Люди зможуть розуміти мову домашніх тварин – вчені назвали терміни

Shutterstock

Науковці з різних куточків світу застосовують методологію, відому як "цифрова біоакустика"

Вчені прогнозують, що вже через три роки людство набуде здатності до глибокого розуміння мови своїх домашніх улюбленців через інноваційний проєкт "ChatGPT для тварин". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Цей амбітний проєкт має на меті розробити спеціалізовану нейронну мережу, яка слугуватиме мостом для перекладу між тваринними звуками та людською мовою, зокрема між звуками, що видають коти та собаки, та англійською мовою.

Науковці з різних куточків світу застосовують методологію, відому як "цифрова біоакустика", використовуючи невеликі мобільні цифрові записувальні пристрої для фіксації звуків та поведінки тварин, які часто виявляються надто тонкими чи складними для сприйняття людським вухом. Зібрані таким чином дані стануть основою для тренування штучного інтелекту, який навчиться розшифровувати та перекладати ці звуки для кращого розуміння людиною.

Ініціативи, подібні до Earth Species Project, можуть здійснити значний прогрес у цій сфері протягом наступних 12-36 місяців. Ця організація, заснована у 2017 році, прагне розробити технологію, яка дозволить записувати, інтерпретувати та вступати в діалог з різноманітними видами тварин, від котів і собак до таких екзотичних видів, як кити та ворони.

Серед поточних досліджень Earth Species Project – проєкти, спрямовані на аналіз вокальних можливостей ворон та розробку нових звуків, зрозумілих для цих птахів. За словами співзасновника проєкту, Ази Раскіна, здатність створювати нові звуки для комунікації з тваринами може стати реальністю вже у найближчі 12-36 місяців.

Раскін висловлює думку, що такий прогрес уможливить встановлення глибших зв'язків із тваринами, а в довгостроковій перспективі – розкрити нові горизонти для розуміння та взаємодії з тваринним світом.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що українці розробили ошийник, який перекладає з котячої мови.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ