Вогонь

Лісові пожежі у Техасі зупинили роботу головного заводу з виготовлення ядерної зброї у США – фото й відео

Shutterstock

Вогонь охопив площу понад 800 квадратних км, поширившись від полів і лісів до житлових зон

Великі лісові пожежі в Техасі (США) змусили тимчасово зупинити діяльність заводу Pantex, де ведеться виробництво ядерної зброї. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Politico та CNN.

Полум'я вийшло з-під контролю недалеко від основної території заводу, відомого збіркою та демонтажем ядерного озброєння США.

У зв'язку з пожежею поряд із заводом, яка не була вчасно взята під контроль, акцент зроблено на евакуацію персоналу. Обмежена кількість працівників перебуває у спеціальних укриттях на території об'єкта.

Завод з 1975 року є основною локацією для збирання і розбирання атомних бомб США, востаннє зібрав нову бомбу в 1991 році. З того часу було демонтовано тисячі одиниць озброєння.

Пожежі охопили штат Техас, де вже більш ніж в 60 округах оголошено надзвичайний стан через стихію. Вогонь охопив площу понад 800 квадратних км, поширившись від полів і лісів до житлових зон. Евакуацію мешканців зон ризику здійснюють рятувальні служби та поліція.

Поки що немає інформації про жертви. Тим часом, за даними місцевої поліції, в деяких районах знищено численні будинки та ферми.

Оцінити збитки від пожежі наразі важко, оскільки пожежники все ще намагаються взяти ситуацію під контроль. За пожежами стоїть небезпечна погода, спричинена рекордно високою весняною температурою, сухістю повітря та поривами вітру.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Києві горіла історична будівля 19 століття.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ