Спека

До +47°С: Австралію охопила екстремальна спека

Shutterstock

Експерти попереджають про високий ризик появи лісових пожеж

Австралію охопила надзвичайна спека – стовпчики термометрів здіймуться до +47°С, передає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.

Рекордні значення температури повітря фіксують у Західній Австралії. Надзвичайна спека підвищила ризик лісових пожеж у всьому штаті. За даними Бюро метеорології Австралії, попередження про "екстремальну спеку" оголосили для віддалених районів штату. 

Синоптики повідомили, що у шахтарському містечку Парабурду на днях очікується до +47°С. Цей показник на 6°С перевищує середній максимум за січень. Станом на 11 годину дня у регіоні зафіксували +42,7°С.

Фахівці також розповіли, що найвища за всю історію спостережень температура в Австралії була зареєстрована 13 січня 2022 року в аеропорту Онслоу – +50,7°С.

Існує ризик лісових пожеж

Експерти попереджають про високий ризик появи лісових пожеж через надзвичайну спеку в Австралії. На початку січня 2024 року неподалік столиці штату Західна Австралія – міста Перт відбулася масштабна лісова пожежа. Місцевих жителів довелося евакуювати.

"Дуже спекотні і сухі умови в поєднанні зі свіжими південними вітрами і свіжим і сильним морським бризом призведуть до підвищеної пожежної небезпеки", – кажуть синоптики.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що літо 2023 стало найспекотнішим за всю історію спостережень.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ