Спека

Літо 2023 стало найспекотнішим за всю історію спостережень

Shutterstock

"Глобальні температурні рекорди продовжують зміни 2023 року"

Цьогорічне літо стало рекордсменом за аномально високими температурами повітря у світі, передає "Дивогляд" із посиланням на Politico.

Експерти заявили, що Земля пережила найспекотніше літо за всю історію спостережень. Цього року середня температура повітря в Європі становила +19,63°С, що на 0,83°С вище за норму.

Читайте також: Майже +50°С: Туреччина "плавиться" від нищівної спеки.

У цей час, глобальна температура в середньому становила +16,77°С. Такий показник на 0,66°С перевищує середні показники за період 1991-2020 роки.

"Глобальні температурні рекорди продовжують зміни 2023 року, до того ж найтепліший серпень ішов слідом за найтеплішими липнем і червнем, що призвело до висновків про найтепліше літо від 1940 року", – заявила заступниця директора Служби зміни клімату ЄС Саманта Берджесс.

До речі, "Дивогляд" розповідав, що липень 2023 року став найспекотнішим місяцем на планеті за останні 120 тис років. Ще до початку літнього сезону синоптики прогнозували у Європі нищівну спеку до +48°С.

За словами експертів аномальна спека у світі повторюватиметься кожні 2-5 років. Зокрема, липнева спека спричинила танення Гренландського крижаного щита і нагріла океани до рекордної температури, а перший тиждень липня 2023 став найспекотнішим за 120 тис років.

А раніше ООН офіційно зареєструвала новий температурний рекорд у світі – на острові Сицилія (Італія) температура повітря максимально піднялася до +48,8°С.

Дивіться також відео 5 каналу: Пекельна спека! У Європі лютує "Цербер" –  антициклон, що спричинив аномально високі температури!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ