Спека

ООН офіційно зареєструвала новий температурний рекорд у світі

Shutterstock

Експерти продовжать відстежувати зміни клімату

Організація Об'єднаних Націй (ООН) офіційно зареєструвала новий температурний рекорд у Європі, передає "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Температурний рекорд було встановлено 11 серпня 2021 року на острові Сицилія (Італія). Тоді температура повітря максимально піднялася до +48,8°С.

Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) Організації Об'єднаних Націй провела Всесвітній архів погодних та кліматичних екстремальних явищ і перевіряє такі дані, як температура повітря, опади, посушливість, швидкість вітру та блискавки. Нещодавно ВМО ООН офіційно підтвердила температурний рекорд на Сицилії у 2021 році.

"Комітет експертів перевірив точність показів температури, але ще не опублікував повний звіт. Можливо, цей рекорд може бути побитий найближчими днями, коли спека посилиться", – йдеться у заяві організації.

Попередній рекорд зафіксували 10 липня 1977 року в Афінах +48°С.

Зважаючи на те, що цьогорічного літа синоптики прогнозують у Європі нищівну спеку до +48°С, експерти заявили, що ретельно відстежуватимуть усі повідомлення про нові рекорди. Особливу увагу приділили півдню Сполучених Штатів Америки, Середземномор'ю, Північній Африці, Близькому Сходу та деяким країнам Азії.

"Якщо будуть якісь нові рекорди екстремальних температур під час хвиль тепла, що тривають, ми випустимо швидку попередню оцінку, а потім почнемо детальні оцінки в рамках нашого ретельного процесу перевірки", – заявив Рендалл Червені – доповідач ВМО з погодних та кліматичних екстремальних явищ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що понад 61 тис людей померли через спеку в Європі у 2022 році.

Дивіться також відео 5 каналу: СПЕКА В ЄВРОПІ: прогнози Всесвітньої метеорологічної організації невтішні

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ