Спека

Людство не готове: Європа нагрівається швидше за решту регіонів світу – дослідження

Shutterstock

Вже було зафіксовано велику кількість смертей європейців

Експерти заявили, що Європа нагрівається у кілька разів швидше, ніж решта регіонів нашої планети, передає "Дивогляд" із посиланням на WMO

Науковці провели дослідження, яке тривало з 1991 по 2021 рік. У процесі фахівці спостерігали за тим, як температура на Землі щороку піднімалася на 0,2°С. Але у європейській зоні цей показник становив 0,5°С, що в 2,5 рази більше. 

Одним з наслідків такого потужного нагрівання Європи стало те, що за 30 років дослідження альпійські льодовики втратили близько 30 м товщини льоду. Танення льодовикового щиту Гренландії прискорює підвищення рівня Світового океану. Це може мати дуже серйозні глобальні наслідки, до яких людство не готове. 

Варто наголосити, що вже сьогодні спека вплинула на 500 тис людей, а загальна кількість смертей перевищує кілька сотень. Головна причина – посуха і нестача питної води. Навіть економічний рівень зазнає втрат – експерти оцінили шкоду на рівні $50 млрд. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що за останні 150 років Земля нагрілася більше, ніж за 24 тис років до цього.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ