Спека

Понад 61 тис людей померли через спеку в Європі у 2022 році – дослідження

Shutterstock

"Це дуже велика кількість смертей"

За минулий рік понад 61 тис людей загинули у Європі через надвисоку температуру повітря під час рекордно спекотного літа, передає "Дивогляд" із посиланням на AFP.

Учені з Барселонського інституту глобального здоров'я та Французького науково-дослідного інституту охорони здоров'я INSERM провели дослідження, під час якого встановили, що у 2022 році Європа пережила найспекотніше літо за всю історію спостережень. Жителі багатьох країн постраждали від нестерпної спеки, яка спричинила лісові пожежі та посуху, що знищила врожай.

Статистичне агентство Європейського Союзу Євростат минулого року зафіксувало надвисоке число смертей влітку саме через спеку.

Експерти проаналізували інформацію про температуру і смертність у період з 2015 по 2022 рік для 823 регіонів у 35 країнах Європи, в яких мешкають близько 543 млн людей.

Так, дослідження продемонструвало, що 61 672 смерті були пов'язані зі спекою, яка тривала з 30 травня по 4 вересня 2022 року. Найбільш інтенсивною була хвиля спеки з 18 по 24 липня 2022 року, яка спричинила понад 11 600 смертей. Серед померлих більшу кількість становили літні люди, старші за 80 років. 63% з них – жінки.

"Це дуже велика кількість смертей… Ми знали про вплив спеки на смертність після 2003 року, але завдяки цьому аналізу ми бачимо, що для захисту населення потрібно ще багато чого зробити", – сказав науковий співробітник INSERM і співавтор дослідження Хічам Ачебак.

Попередня величезна хвиля смертей через високу температуру повітря в історії Європи спостерігалася у 2003 році. Тоді було зафіксовано понад 70 тисяч надмірних смертей.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Європа нагрівається швидше за решту регіонів світу.

Дивіться також відео 5 каналу: Столтенбергу НЕ БУЛО ЩО СКАЗАТИ: немає ані умов, ані термінів вступу України до НАТО. Марія Золкіна

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ