Спека

Перший тиждень липня 2023 став найспекотнішим за 120 тис років – експерти б'ють на сполох

Shutterstock

Світ закликають суттєво зменшити викиди парникових газів

Перший тиждень липня 2023 визнали найспекотнішим у світі за весь час спостережень. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Нищівна спека спостерігалася у багатьох країнах світу. У Греції, Іспанії, Італії, Хорватії та інших країнах аномальне потепління спричинило підвищення рівня парникових газів і сильні вітри над Атлантичним океаном. Близько 16 населених пунктів Італії відносяться до "червоної зони", а температура повітря у них може сягнути +49°С.

Експерти прогнозують у липні 2023 найвищі температурні показники за останні 120 тис років. За словами фахівців, великий вплив на спеку має явище Ель-Ніньо, яке зафіксували ще у квітні 2023. Під час активності явища вітри, що рухаються у напрямку заходу вздовж екватора, сповільнюють рух. У цей час маси теплої води переміщуються на схід, спричиняючи підвищення температури на поверхні океану.

Погодне явище Ель-Ніньо може спричинити підвищення температури повітря, в результаті чого зросте кількість смертей від теплового удару. У зоні ризику – Італія, Іспанія й Греція.

"Зміна клімату виходить з-під контролю", – заявив генсек ООН Антоніу Гуттеріш.

В ООН закликають суттєво зменшити викиди парникових газів. У протилежному випадку, на світ чекають "катастрофічні наслідки". Так, щоб досягти нульового рівня викидів вуглецю до 2050 року, в усьому світі треба просто зараз почати скорочувати їхній обсяг на 1,4 млрд тонн щороку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що Європу накриє нищівна спека до +48°С.

Дивіться також відео 5 каналу: СПЕКА В ЄВРОПІ: прогнози Всесвітньої метеорологічної організації невтішні

 Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ