Глобальну спеку спричинило зростання концентрації парникових газів
Цього літа аномальна спека накрила багато країн і побила всі температурні рекорди за всю історію спостереження. Експерти повідомляють, що такі надспекотні періоди повторюватимуться регулярно, передає "Дивогляд" із посиланням на Reuters.
У липні 2023 року аномальна спека охопила Північну Америку, країни Європи та Китай. Через надвисоку температуру повітря були спровоковані пожежі, а також загинуло багато осіб.
Читайте також: Понад 61 тис людей померли через спеку в Європі у 2022 році – дослідження.
Науковці провели дослідження під назвою World Weather Attribution, під час якого вивчили, яку роль відіграє зміна клімату в екстремальних погодних умовах. Фахівці відмітили, що європейські та північноамериканські температури повітря були спричинені наслідками зміни клімату. А у Китаї ймовірність таких температур наразі у 50 разів вища, ніж спостерігалося раніше.
Спеціалісти вважають, що саме зростання концентрації парникових газів спричинило підвищення європейської спеки на 2,5°С, ніж вона могла би бути, у Північній Америці на 2°С, а в Китаї – на 1°С.
Також учені відмітили, що такі періоди аномальної спеки у світі дедалі частішатимуть, якщо кількість парникових викидів не скорочуватиметься. За попередніми прогнозами, періоди екстремальної спеки відбуватимуться кожні 2-5 років за умови, якщо середня глобальна температура підніметься на 2°С у порівнянні з показниками доіндустріального рівня.
Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що перший тиждень липня 2023 став найспекотнішим за 120 тис років і експерти б'ють на сполох.
Дивіться також відео 5 каналу: ДЕТАЛІ СКАНДАЛУ з "мальдівськими" пригодами нардепа Юрія Арістова. Українці ОБУРЕНІ
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.