Спека

Липень 2023 року став найспекотнішим місяцем на планеті за останні 120 тис років – дослідження

Shutterstock

"Підвищення температури в липні сталося після інших тривожних кліматичних явищ на початку року"

Експерти встановили, що липень-2023 відзначився найвищою температурою повітря за останні 120 тис років спостережень, передає "Дивогляд" із посиланням на Travel Tomorrow.

Катастрофічно високі температури були зафіксовані у регіонах Північної Америки, Європи та Азії, а світовий океан нагрівається до безпрецедентних рівнів. 

Служба змін клімату Коперник (C3S) Європейського Союзу та Всесвітня метеорологічна організація (ВМО) оголосили, що спека у липні 2023 року побила всі рекорди за останні 120 тис років спостережень.

"Підвищення температури в липні сталося після інших тривожних кліматичних явищ на початку року. Червень був оголошений найспекотнішим місяцем за всю історію спостережень, а 6 липня став найгарячішим днем, який коли-небудь реєструвався. Середня глобальна температура навколо поверхні Землі тимчасово перевищила ключову межу в 1,5°C", – йдеться у повідомленні.

"За перші 23 дні середня температура повітря підскочила до 16,95 градусів Цельсія, значно перевищивши попередній рекорд у 16,63˚C, встановлений у липні 2019 року. Згідно зі звітом, це незначне коливання; швидше, це монументальна зміна, яка узгоджується з глобальним консенсусом про те, що кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, доводять нашу планету до меж", – сказала Расселла Воса, директорка групи аналізу клімату Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що ООН офіційно зареєструвала новий температурний рекорд у світі.

Дивіться також відео 5 каналу: Новий навчальний рік! Як університети, школи і садочки готуються зустрічати дітей в умовах війни?

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ