Очі кота

Українці розробили ошийник, який перекладає з котячої мови – фото й відео

Shutterstock

Пристрій спрямований на покращення догляду за котами, пропонуючи корисні поради власникам

У "Львівській політехніці" було створено інноваційний ошийник, здатний перетворювати звуки котів на мову, зрозумілу людям, завдяки технологіям штучного інтелекту. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Суспільне".

Команда стартаперів з цього ж вишу взялася за розробку цього комунікатора, приділяючи особливу увагу дизайну, щоб забезпечити комфорт тварині. Вони тестують прототип, використовуючи власних котів.

Андрій Михайлів, аспірант вишу, поділився, що ініціатива створити такий ошийник була його. Він зазначив, що пристрій спрямований на покращення догляду за котами, пропонуючи корисні поради власникам.

За його словами, ошийник відкриває нові можливості для розуміння потреб тварини. Андрій акцентував на здатності віддалено моніторити стан тварини, дозволяючи власникам стежити за поведінкою, стресовими станами, харчуванням та іншими аспектами життя їхніх улюбленців, коли ті перебувають на відстані.

Ошийник оснащений системою штучного інтелекту, яка аналізує нявкання кота і представляє результати в спеціально розробленому додатку, де власники можуть бачити візуальні підказки про емоційний стан своїх котів.

Ірина Іськович, одна зі співзасновниць проєкту, розповіла про функціональні можливості додатка, що включають візуальне представлення різних станів кота та статистику його поведінки, дозволяючи користувачам адаптувати інтерфейс.

Софія Субтельна, інша співзасновниця, поділилася деталями процесу розробки дизайну ошийника, наголосивши на важливості комфорту для тварин та адаптації під різні розміри.

Команда, до складу якої входять п'ятеро основних членів та кілька студентів-фрілансерів, має намір завершити роботу над проєктом до кінця осіннього сезону, активно працюючи над вдосконаленням ошийника.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що кошеня поставило під "загрозу" засідання уряду міста в Туреччині.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ