Danionella cerebrum

Вчених вразила одна з найменших риб через її гучний звук – відео

Senckenberg Society for Natural Research

Ця тварина гучніша за перфоратор

Дослідження виявило, що один із найдрібніших видів риб на планеті має здатність створювати звуки, чия гучність перевищує 140 децибелів. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sky News.

Для порівняння, ця особливість робить звук цих риб гучнішим за звуки використання перфоратора або відбійного молотка, досягаючи рівня шуму реактивного літака під час злету.

Danionella cerebrum, прозорий вид риб, який було відкрито вченими всього три роки тому, вражає своїми розмірами, досягаючи лише 12 мм в довжину. Він вважається носієм найменшого мозку серед усіх відомих хребетних.

Німецькі дослідники вперше зауважили незвичайні звуки, перебуваючи біля акваріумів з цими рибами. Для детальнішого вивчення явища були застосовані високошвидкісні камери, встановлені навколо акваріума з цими рибами.

Веріті Кук, яка очолює дослідницьку групу, зазначила, що риби виробляють настільки потужні звуки, що їх можна чути, просто проходячи повз акваріум, де ці звуки пульсують у повітрі. Ці звуки виробляють виключно самці та вони є результатом втягування одного з їхніх ребер у плавальний міхур, створюючи ефект, подібний до барабанного дробу.

Кук висловила думку, що цей звук сприяє комунікації між рибами та допомагає їм знаходити один одного у мутній воді. Вона також зазначила, що оскільки звуки видають лише самці, це може бути пов'язано з їхньою агресією до інших самців або спробами привабити самок.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як риба відправила у "нокаут" ведучого, який вів репортаж.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ