Кит

Як співають кити – дослідження

Unsplash

У такий спосіб ссавці спілкуються між собою, орієнтуються і навіть можуть шукати пару

Існує багато тверджень про те, що вусаті кити можуть співати під водою. Як це відбувається – розповідає "Дивогляд" із посиланням на Independent.

Науковці кажуть, що секрет вражаючого співу ссавців прихований в їхньому голосовому апараті. Вусаті кити мають незвичайні великі U-подібні структури гортані, що складають з довгих циліндричних тканин. За рахунок цього ссавці можуть видавати звуки, незнайомі людському слуху.

За допомогою своїх пісень, що можуть нагадувати стогони, рохкання, удари або стукоти, ці тварини спілкуються між собою, орієнтуються і навіть можуть знайти пару.

Пісні вусатих китів звучать на дуже низьких частотах, на рівні 300 Гц. 

"Наші експерименти вперше показали, як кити видають дуже низькочастотні звуки", – прокоментував Коен Елеманс, професор біологічного факультету Університету Південної Данії.

За словами дослідників, вусаті кити можуть спілкуватися тільки на глибині до 100 м від поверхні. З цього можна припустити, що часто спів китів приглушений шумом морського транспорту.

"Діапазон частот і максимальна глибина зв'язку в 100 м, які ми прогнозуємо, повністю перекриваються з домінуючим діапазоном частот і глибиною антропогенного шуму, викликаного судноплавством".

"Нам потрібні суворі правила щодо такого шуму, тому що спілкування цих китів залежить від звуку. Тепер ми показуємо, що, незважаючи на свою дивовижну фізіологію, вони буквально не можуть уникнути шуму, який люди виробляють в океанах", – сказав Елеманс.

Учені вважають, що наявність унікального голосового апарату є також і проблемою для китів. Особливо це проявляється у випадках, коли йдеться про антропогенні шуми в океані, частота яких зазвичай коливається від 30 до 300 Гц.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли скелет найважчої тварини.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ