кит Perucetus colossus

Більший за синього кита: вчені знайшли скелет найважчої тварини

The Guardian

"Це, можливо, найважчий хребет з тих, що будь-коли існували"

Палеонтологи виявили рештки величезного кита, який міг бути найважчою твариною серед усіх, що коли небудь існували на нашій планеті, передає "Дивогляд" із посиланням на The Guardian.

Залишки істоти виявили на півдні Перу в скелі у пустелі Іка. За словами палеонтолога з Пізанського університету Альберто Колларета, маса ссавця могла сягати сотень тонн. Експерт відмітив, що це абсолютно унікальна знахідка:

"Це найважчий скелет серед ссавців, можливо, найважчий хребет з тих, що будь-коли існували", – сказав Альберто Колларет.

Ще донедавна найбільшою істотою вважався синій кит. Зокрема, у лондонському Музеї природної історії зберігається величезний скелет синього кита, довжиною 25 метрів і вагою 4,5 тонни.

Новий вид ссавця має назву Perucetus colossus. Учені вважають, що істота може бути суттєво важчою за синього кита. Попри те, що довжина скелета ссавця становить 20 м, він міг бути вдвічі або навіть втричі важчим за скелет 25-метрового синього кита – від 85 до 340 тонн. Причиною цього є більш щільні кістки у Perucetus colossus.

Особливістю тварини, скелет якої було знайдено у Перу, є те, що вона еволюціонувала на мілководді у прибережних водах. Різні китоподібні тварини (дельфіни та інші кити) зазвичай зустрічаються у відкритому морі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Шотландії кити масово викидаються на берег.

Дивіться також відео 5 каналу: ШОКУЮЧЕ! Збираєте гроші для ЗСУ? Готуйтеся до зустрічі з податковою. Як уникнути проблем

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ