Риба

Ризик смертельної хвороби: екологи дали поради українцям на тлі теракту на Каховській ГЕС

Unsplash / Dan Gold

"Не наражайтеся на небезпеку"

Після підриву рашистами Каховської ГЕС екологи закликають українців відмовитися від вживання свіжовиловленої риби, бо це може призвести до смертельної хвороби. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Внаслідок руйнації ГЕС масово гине риба, при переробці та споживанні якої може виникнути харчове отруєння, зокрема ботулізм. Це небезпечно та може призвести до смерті.

Фахівці радять найближчим часом не купувати та не вживати свіжовиловлену рибу не лише у Херсонській області, а і в регіонах басейну річки Дніпро.

"Не наражайтеся на небезпеку, адже жоден із способів приготування не зробить її безпечною для вас. Таку рибу неможливо вживати в жодному вигляді (солена, сушена, варена, смажена). Вона може містити збудники інфекційних захворювань, у тому числі ботулізму, паразитів та небезпечні хімічні речовини", – повідомили у міністерстві.

Важливі рекомендації:

  • Не купуйте на стихійних ринках копчену, солену та в'ялену рибу, яку виготовили в домашніх умовах та без лабораторного контролю;
  • Якщо ви купуєте сушену та в'ялену рибу промислового виробництва, навіть в закладах торгівлі, то зверніть увагу на її зовнішній вигляд, умови зберігання, наявність маркування із зазначенням дати виготовлення та терміну придатності.
  • Вживайте консерви лише промислового виготовлення, бо технологію та рецептуру їх приготування розробили з урахуванням профілактики ботулізму та з проведенням відповідного лабораторного контролю;
  • Не вживайте консерви, якщо є найменша підозра щодо її недоброякісності, а саме не користуйтеся продукцією з бомбажних (здутих) банок.

Якщо у вас з'явилися симптоми захворювання, то треба негайно звернутися до лікаря.

Харчовий ботулізм
Харчовий ботулізм
Фото: Держпродспоживслужба

Раніше ми розповідали, що в Одесі дослідили воду після підриву рашистами Каховської ГЕС і висновки екологів виявилися невтішними.

Дивіться також відео 5 каналу: Евакуйовані звірятка! У якому стані зараз тварини, які перенесли жахливий стрес, як їх реабілітують

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ