Україна

Як військовозобов'язаний може оскаржити рішення військово-лікарської комісії

Shutterstock

Рішення ВЛК може бути оскаржене в досудовому та судовому порядку

В Україні триває процедура мобілізації військовозобов'язаних чоловіків. У зв'язку з цим "Дивогляд" розповідає, що робити, якщо ви не погоджуєтеся з рішенням військово-лікарської комісії і чи можна його оскаржити.

Заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги Червоноградського місцевого центру з надання БВПД Андрій Мицак розповів, що рішення військово-лікарської комісії може бути оскаржене в досудовому та судовому порядку.

Абзац 3 пункту 2.12 Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України передбачає, якщо військовозобов'язаний не згодний з результатами медичного огляду і висновками лікарів, він може бути скерований для проходження додаткового контрольного обстеження до військового лікувального закладу за рішенням штатної ВЛК.

  • Як оскаржити рішення військово-лікарської комісії у досудовому порядку?

Створіть заяву про перегляд рішення комісії до ВЛК вищого рівня і обов'язково зазначте причину перегляду рішення. Додайте всі необхідні документи, надані ВЛК, рішення якої маєте намір оскаржити. Також прикріпіть до документів результати попередніх медичних обстежень.

  • Як оскаржити рішення комісії в судовому порядку?

З позовною заявою зверніться до окружного адміністративного суду за місцем проживання або за місцем розташування ВЛК, рішення якої маєте намір оскаржити. Оскаржити рішення у судовому порядку можна одразу, не звертаючись до досудового порядку.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, чи можуть депортувати військовозобов'язаних українців, які залишаються за кордоном.

Дивіться також відео 5 каналу: Без дніпровської води можна забути про сільське господарство у Криму. Сергій Гапон

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ