У Шотландії кити масово викинулися на берег

У Шотландії кити масово викидаються на берег – понад 50 ссавців загинули (фото)

British Divers Marine Life Rescue.

Лише один з китів залишився живим

У Шотландії зграя китів-гринд масово викинулася на берег, 50 ссавців загинули, передає "Дивогляд" із посиланням на British Divers Marine Life Rescue.

Китів помітили на березі вздовж пляжу на острові Льюїс в Шотландії. Рятувальники відмітили, що це був найбільший випадок з викиданням ссавців на мілину в Британії з 2011 року. Берегова охорона, поліція та волонтери-рятувальники виявили біля води 55 дорослих китів разом із дитинчатами. Серед загальної кількості на той момент живими залишалися лише п'ятнадцятеро китів. 

Рятувальники спробували зняти з мілини живих ссавців, але під час цієї операції ще троє загинули. Експерти спільно вирішили приспати тварин, що залишилися живими, оскільки бурхливі хвилі та мілкі умови на пляжі ускладнюють їхнє повернення у воду.

Зрештою, серед 55 китів лише двох вдалося повернути у море. Один з них залишився живим, а інший – знову викинувся на мілину і згодом загинув.

Фахівці припустили, що кити могли опинитися на мілині через пологи однієї з самок. Річ у тому, що кити-гринди мають дуже сильні соціальні зв'язки, тому часто слідують один за одним навіть у напрямку небезпеки.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ