Риболовля

На Київщині вводять серйозну заборону для рибалок

Shutterstock

Порушникам загрожує покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності

У Київській області запроваджують серйозну заборону для рибалок що стосується вилову щуки у нерестовий період на водоймах. Про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на пресслужбу Державної екологічної інспекції столичного округу.

Так, із 15 лютого на Київщині починає діяти обмеження щодо вилову щуки у водоймах упродовж нерестового періоду. Триватиме це обмеження до 31 березня 2024 року. Воно стосуватиметься всіх рибогосподарських водних об'єктів.

Експерти з Державної екологічної інспекції столичного округу (ДЕІ) відмітили, що таке правило було запроваджено у зв'язку з фізіологічними особливостями цього виду риб. Як розповіли фахівці, нерестова активність щуки починається при температурі води +3...+5°C. Такі показники нижчі за нерестову температуру більшості інших видів.

"Якщо з 15 лютого до 31 березня під час лову інших видів риб вам випадково потрапила на гачок щука – обережно випустіть її назад у водойму. За незаконне добування щуки передбачено покарання від адміністративної до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків", – йдеться у повідомленні ДЕІ.

Розмір компенсація за незаконно виловлену одиницю щуки складає 3468 грн.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що лось підірвався на розтяжці у Київській області.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ