Річка

Як футбольні фанати: риби у Мексиці оригінально борються з хижаками та людьми – відео

Shutterstock

Водні мешканці виробили колективний захисний метод

Німецькі вчені стверджують, що у Мексиці сотні тисяч риб винайшли цікавий спосіб боротися з хижими птахами та людьми завдяки хвилям. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Current Biology.

"Спочатку ми не зовсім розуміли, що роблять риби. Але коли ми зрозуміли, що це хвилі, нам стало цікаво, навіщо вони", – розповів дослідник з Інституту Лейбніца Ін Девід Бірбах.

Фахівці встановили, що риби з назвою Сірчана молі, також відомі як Poecilia sulphuraria, створюють хвилі, коли помічають людей або хижих птахів. Це явище можна порівняти з "хвилею", яку створюють футбольні фанати.

Судячи з усього, йдеться про колективну захисну функцію. Учені помітили, що після виникнення синхронних ритмічних хвиль хижаки починали більше часу готуватися до атаки чи взагалі переставали після цього полювати.

Розвиток цього явища відбувався поступово. Є припущення, що спочатку занурення риб сигналізувало про наближення хижих птахів, а тому інші повторювали ці дії, що призвело до вироблення синхронного механізму поведінки. Тепер риби роблять так слідом за іншими, навіть якщо особисто не помітили небезпеку.

"На 1 м² припадає до 4 тис риб, а іноді в такій хвилі беруть участь сотні тисяч особин. Зграя риб може повторювати ці хвилі до 2 хв, тривалість однієї такої хвилі – приблизно 3-4 сек", – розповіли вчені.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, як у Бразилії чоловік рятувався від бджіл і стрибнув у озеро, де його з'їли піраньї.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ